All for Joomla All for Webmasters
   
PinGuiNPL

PinGuiNPL

 

Intro stworzone dla JuliensBlogBattle. Jego społeczność na Facebook'u decydowała która praca znajdzie się w turnieju na jego kanale i czy to moje Intro akurat wygrało zobaczysz wchodząc na poniższe linki.

 

 

Intro zrobione dla "Sprzymierzeni Batllefield". Jak powstało? Najpierw stworzyłem miecz 3D, który powielony został ułożony w kształt loga Sprzymierzonych. Następnie projekt C4D wrzuciłem do Element 3D w After Effects. No i tu zaczyna się magia. Nałożenie materiału ostrza i uchwytu z mapowaniem rdzy i brudu plus oczywiście animacja sama w sobie. Kilka krótkich ujęć kamery, CC, dodanie "flary" i dodatkowego tekstu i Ta! Da! Gotowe. Ahhh gdyby to wszystko tak proste było jak to brzmi :P

Oczywiście zapraszam do odwiedzenia Sprzmierzonych!

 

W między czasie już bardzo stare intro intro klanowe - PinGuiN-Brothers Clan. Ale stare nie musi oznaczać że złe. Animacja w 100% stworzona w Cinema 4D przy użyciu TurbulanceFD do podpalenia objektu.

 

Kolejne intro stworzone na potrzeby mojego kanału na Youtubie. Logo zostało stworzone i "złamane" w Cinema 4D, po czym wrzucone do Element 3D w After Effects. Trzy ruchome kamery, animacja pęknięcia loga, nałożenie tekstur, podłożenie dźwięku z kilku różnych FX i głosu MrsPinGuiNPL, małe CC i tak wygląda efekt końcowy.

Użyte pluginy które nie należą do wyposażenia programów:

  1. C4D NitroBlast do zniszczenia objektu na kawałki
  2. AE Element 3D do stworzenia środowiska
  3. AE Optical Flares do podświetlenia oka i tekstu

Lekko zmodyfikowana wersja intra które było bardzo długi czas w użyciu na moim kanale. Ta nowsza wersja jednak nie gościła długo na moich filmach, ponieważ dość szybko już mi się 'znudziła'. Jednak co do samego intra, to zrobione one jest w 90% w Cinema 4D. Wszelkie obiekty 3D, scena, oświetlenie i animacja całkowicie stworzone zostały za pomocą standardowych narzędzi w C4D. Tylko ogień potrzebował zewnętrznego pluginu ponieważ wersja programu prze zemnie wtedy używana takich efektów nie wspierała. Na sam koniec całość zapisana jako sekwencja obrazów wylądowała w Sony Vegas aby stworzyć płynną animację, kilka efektów muzycznych i dodać zakończenie.